Ceren Özdemir'in katili: Bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım

Ceren Özdemir'in katili: Bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım
Ordu’da 20 yaşındaki Ceren Özdemir’i evinin kapısının önünde kalbinden bıçaklayarak öldüren cinayet hükümlüsü Özgür Arduç'un ifadeleri ortaya çıktı. 


Cinayetin ardından bir inşaatta kaldığını belirten katil, sabah kalktığında yeni avlar aradığını ama fırsat bulamadığını ifade etti.

Ordu’da 20 yaşındaki balerin Ceren Özdemir’i evinin kapısının önünde kalbinden bıçaklayarak öldüren kişinin açık cezaevinden iki kez firar eden cinayet hükümlüsü Özgür Arduç olduğu belirlendi. Gözaltına alınan Arduç'un ilk ifadesindeki, "Bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım. Ceren'i gözüme kestirdim" sözleri kan dondurdu.

Açık cezaevinden iki kez firar ettiği ortaya çıkan cinayet hükümlüsü Özgür Arduç’un ifadesi ortaya çıktı. Katil zanlısının ifadesinde kullandıkları akıllara durgunluk verdi. Katil zanlısı Arduç ifadesinde Ceren’i öldürdükten sonra “Sabah inşaatta kaldım. Yeni avlar aradım ancak fırsatını bulamadım” ifadelerini kullandı.

TRT muhabiri Ahmet Can'ın canlı yayında aktardığı  ifade şöyle:

"Dün gece boyunca sorgusu sürdü. Hapisten çıktığı zaman kafasında birilerini öldürmek olduğunu söylüyor. Gözüne birilerini kestirmiş, ‘bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım’ diyor katil zanlısı. Önce kapüşonlu mont alıyor, silah alamıyor, bıçak alabiliyor. “Zıpkın almayı düşündüm. Ceren’i gözüme kestirdim, biraz takip ettim. Karşıma yaşlı adam çıktı, büfeye attım kendimi. Takip etmeye devam ettim, fırsat bulduğumda öldürdüm” diyor. Bir inşaat bulduğunu ve burada sabahladığını, sabah da meyve aradığını, yeni avlar aradığını ama bulamadığını söylüyor.”

ef2.jpg

CEREN'İN KATİLİ NASIL YAKALANDI?

Kamera kayıtlarını detaylıca inceleyen polis, Ceren Özdemir’i yol boyunca takip eden bir kişiyi belirledi. Görüntülerde, şüphelinin kapüşonlu montla başını kapattığı ve Ceren’in hemen arkasında yürüdüğü görüldü. Şüphelinin olaydan sonra üzerindeki montu değiştirdiği, kapüşonsuz, siyah renkli başka bir mont giydikten sonra kaçmak için hazırlık yaptığı saptandı.

Ceren’i takip eden kişinin cezaevi firarisi olan uyuşturucu bağımlısı Özgür Arduç olduğu tespit edildi. Polisler Özgür Arduç’un saklandığı eve operasyon yaptı. Özgür Arduç kendisini yakalamak isteyen polislere bıçak çekerek direndi. Bu sırada iki polis memuru da bıçakla yaralandı. Etkisiz hale getirilen Özgür Arduç kelepçeli halde evden çıkartıldığında, kapının önünde toplanan kalabalık, “Nasıl kıydın Ceren’e” diyerek saldırdı. Özgür Arduç’u linç edilmekten polisler kurtardı.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.