CİSED: “Din görevlilerine cinsel eğitim verilmelidir"

CİSED: “Din görevlilerine cinsel eğitim verilmelidir"

Din görevlilerine cinsel eğitim verilmelidir

Cinsel hayatta maneviyatın ve dini değerlerin önemli bir yer tuttuğunu ve toplum tarafından dinin doğru olarak anlaşılması gerektiğini söyleyen Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)  Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; “CİSED olarak, dini duyguları kuvvetli olan bir toplumda, gerek psikolojik gerekse cinsel sorunların tedavisinde ve ileride ortaya çıkabilecek cinsel sorunların önlenmesinde Diyanet İşleri Başkanlığı’na daha büyük görevler düştüğüne inanıyoruz. Bu nedenle komisyonda din görevlilerine cinsel eğitim verilmesi, Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile Evlilik Okulu, Anne, Baba ve Eş Okulu ve Aile Okulu gibi kurumların oluşturulması, Ergenlik ve Evlilik Öncesi Cinsel Danışma ve Rehberlik Hizmetleri’nin desteklenmesi ve başta eşcinsellik olmak üzere cinsel yönelim bozukluklarının tedavisinde din adamlarından da destek alınması gibi önerilerimizi sunduk.’’ dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı toplumun cinsel sağlığını da düşünmelidir

Halkımızın cinsel konularda bilgilendirilmesinde, Diyanet İşleri Başkanlığı'na ve halkla sürekli iç içe olan din görevlilerine önemli görevler düştüğünü ifade eden CİSED Genel Başkanı Dr. A. Cem Keçe; “Diyanet İşleri Başkanlığı toplumun cinsel sağlığını da düşünmelidir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, CİSED olarak cinsel kimlik bilincinin geliştirilmesi için yürüttüğümüz çabalarımıza ve eşcinselliğin normalleştirilerek 3. bir cins olarak sunulması karşısında verdiğimiz mücadeleye destek olması gerektiğine inandığımız için, IV. Din Şurası’na katıldık. Çünkü, CİSED olarak daha önce Türk kamuoyuna ilan ettiğimiz aşağıdaki deklarasyonun arkasındayız ve takipçisiyiz.” dedi.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.