Deniz Feneri Derneği aracına öfkeli halk tepkisi

Deniz Feneri Derneği aracına öfkeli halk tepkisi

 

Sel felaketinin ardından Şavşat’a gelen Deniz Feneri aracına bir grup genç tepki gösterdi.
Gençler, aracın üzerine, sprey boya ile “Yüzyılın soygun hareketi” yazdı.
 Selzede vatandaşlardan Deniz Feneri’ne tepki


Artvin’in Şavşat ilçesinde selden zarar gören vatandaşlar, yardım için geldiğini öne süren Deniz Feneri Derneği aracını protesto etti Artvin’in Şavşat ilçesinde geçen hafta yaşanan sel felaketinden etkilenenlere yardıma geldiği belirtilen Deniz Feneri Derneği görevlileri vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. Kaymakamlık önünde toplanan yaklaşık 200 kişi, “Suçlular yargılansın” sloganı attı. Eylemcilerin dağılması sırasında üzerinde Deniz Feneri Derneği logosu bulunan bir minibüs alana girdi. Kalabalık, tepki gösterdiği minibüse doğru yürümeye başlarken, araçtaki görevliler kaymakamlığa girdi.  

Şavşat’da gerginlik yarattı

Bazı kişiler araç üzerindeki “Yüzyılın iyilik hareketi” yazısını sprey boya ile kapatırken, Deniz Feneri aleyhine sloganlar atıldı. Araç üzerine çeşitli yazılar yazan gençler görevlilerle tartışırken, araç emniyetin önüne çekildi. Olaydan bir müddet sonra Deniz Feneri Derneği görevlilerinin şikayeti üzerine savcılık talimatıyla C.Y., U.Y. ve F.E. adlı gençler polis merkezine götürüldü. Olayın duyulması gerginliğe neden oldu. İlçede bulunan CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu ve CHP Artvin İl Başkanı Avukat Uğur Bayraktutan yaşananlara tepki göstererek, “Asıl sorgulanması gereken resmi bir plaka ile üzerinde Deniz Feneri yazısı ve logosu olan araç ve bu aracı buraya gönderen ve getirenlerdir” dediler.     

 

Yenicağ

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.