Dinayet'in sessizliği...

Dinayet'in sessizliği...
2011 yılında Bursa’da "Kırklar Dergâhı" denilen evde kadın erkek ayırmadan müritleriyle ilişkiye giren Badeci Şeyh, 5'i kadın 17 kişinin şikâyetçi olduğu "Hile kullanarak cinsel saldırı" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

 Ece S. Doğan / Haberiniz 

İfadesinde; "Ben sır odasına gelen kadın ya da erkekleri cinsel organımı öptürerek badelerim. Bunun dışında da isterlerse erkeklerle de kadınlarla da ters ya da normal yolla ilişkiye girerim. Kadın erkek hiçbir müridimi zorla badelemedim veya cinsel ilişkiye girmedim. Daha önce müridim olan kişiler beni şikayet etmiş olabilir. Ben müridimle ilişkiye girmem. Zikir esnasında cezbelenen kişi sır odama gelir. Ben hiçbir şey yapmam. Onlar kendileri gelip kucağıma oturur. Benim pir olarak sır odasına gelen müridime cinsel ilişkiye giremeyeceğimi söyleme gibi bir lüksüm olamaz. Ben cezbelenen müridimle ilişkiye girmezsem mürit zikir durumundan dolayı yanmaya başlar gücü kalmaz ve delirir." dedi.

Mahkemede badeci hocalarının suçsuz olduğunu ve badeleme işinin hala doğru olduğunu savunan müridler var. Bu da demek oluyor ki başka yollardan kandırılmaya hazır yüzlerce insan var.
Tarikat ve cemaatlerin birer sosyal gerçeklik olarak gören Diyanet İşlerinin bu ve benzeri tarikat yapılardaki sapkın davranışları konusunda herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekici.
Hatta resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile tarikat ve cemaatlerden yardım istiyor: 
                                                                                                                                                                                                            


"Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek yol, medeniyet yoludur (sürekli alkışlar). Medeniyetin gerektirdiğini yapmak insan olmak için yeterlidir. Tarikat reisleri bu dediğim gerçeği bütün açıklığıyla anlayacak ve kendiliklerinden hemen tekkelerini kapatacak, müritlerinin artık erginliğe ulaştıklarını elbette kabul edeceklerdir. " Mustafa Kemal Atatürk
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.