Elazığ'daki deprem çadırları kar altında!

Elazığ'daki deprem çadırları kar altında!
Elazığ’ın merkez üssü Sivrice’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremle zor günler geçiren Elazığ’da sabah saatlerinden beri etkisi arttıran kar yağışı depremzedelere zor anlar yaşattı.

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan ve 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremin ardından bölgedeki yaralar sarılmaya çalışılırken, etkili olan kar yağışı bölgedeki depremzedelere zor anlar yaşatıyor.

Depremin ardından yaşanan olumsuz koşulların ardından bölgedeki hava sıcaklığı eksi 3 dereceye kadar düşerken çadır alanları beyaza büründü. Depremin ardından evleri kaybeden ve çadır kentlerde yaşamak zorunda kalan vatandaşların yaşantısını olumsuz hava koşulları da etkilemeye başladı. Yağışla birlikte soğuk hava da depremzedeleri olumsuz etkilemeye başladı.
 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise, yoğun kar yağışının beklendiği ve yaşanabilecek olumsuzlara karşı tedbirli olunmalıdır denildi.

 

 

 

 

 

 

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.