Elazığlılar eksi 15 derece soğukla mücadele ediyor

Elazığlılar eksi 15 derece soğukla mücadele ediyor
24 Ocak'ta Elazığ'ı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya çalışırken, dün akşamdan beri süren yoğun kar yağışı depremzedelerin hayatlarını daha da zor hale geldi. Sözcü'nün aktardığı habere göre, Elazığ‘da dün akşamdan bu yana süren yoğun kar yağışı bir süredir çadırlarda kalan depremzedelerin hayatını daha da zorlaştırdı. Bölgede geceleri hava sıcaklıkları eksi derecelere düşerken bazı depremzedeler çadırları terk etti.
  
ESKİ ELBİSELERİNİ YAKARAK ISINMAYA ÇALIŞIYORLAR
 
Zor şartlarda hayatını sürdüren bazı depremzedelerin özellikle ısınma konusunda sıkıntı yaşadığı görüldü. Yetkililer depremzedelerin soğuklardan etkilenmemesi için çalışmalarını hızlandırırken, zaman zaman aksaklıkların yaşandığı görüldü.
 
Çadırını eski elbiseleri yakarak ısıtmaya çalıştığını söyleyen Hasan Tekbaş, “Sıkıntılarımız çok. Sobamız yok, para yardımı gelmiyor, erzak geliyor ama bize ulaşmıyor. Bunları kim götürüyor, kimlere veriliyor?” diyerek tepki gösterdi.
 
Yetkililer depremzedelerin soğuklardan etkilenmemesi için çalışmalarını hızlandırırken, zaman zaman aksaklıkların yaşandığı görüldü.
 
ÇADIR KENTTEKİ GAZETECİLERE POLİS TAKİBİ
 
Çadırların bulunduğu bölgede polis ekiplerinin herhangi bir olayın yaşanmaması için denetimlerini arttırdığı gözlendi. Bölgedeki çadırları ziyaret eden gazetecilere de GBT (Genel Bilgi Taraması) yapıldı. Depremzedeleri ziyaret eden gazetecilere polislerin de eşlik etmesi dikkatlerden kaçmadı.


 
Elazığ Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle engelli, kronik hastalığı bulunan ve hamile olan kamu personelinin bir gün idari izinli sayılmasına karar verdi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.