Erdoğan Rasim Ozan Kütahyalı'yı 'kullanılmış mendil' gibi attı

Erdoğan Rasim Ozan Kütahyalı'yı 'kullanılmış mendil' gibi attı
2009 yılında, AKP iktidarı FETÖ’ye her alanda sonsuz kredi tanımış ve alan açmıştı. Ozan Kütahyalı bu alandan faydalananların başında geliyor. Tam bu dönem ekranlara, gazetelere sanki bir fabrikada aynı tornadan üretilmiş tipler saçıldı. Bunlar görünürde hem AKP’yi, hem FETÖ’yü savunuyordu. Emre Uslu, Mehmet Baransu, Önder Aytaç, Rasim Ozan Kütahyalı, Yıldıray Oğur, Melih Altınok bu isimlerin başında geliyordu. Bunların ismini daha önce ne duyduk, ne de yüzlerini görmüştük. 2009 yılında piyasaya bir sürüldüler, o günden sonra her taşın altından bunlar çıktı. Hepsinin ortak özelliği ise FETÖ’nün operasyon gazetesi olan Taraf Gazetesi’nde yazar olmasıydı.

recep tayyip erdoğan fethullah gülen ile ilgili görsel sonucu

OY KAYBI ERDOĞAN’I HAREKETİ GEÇİRDİ

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ise işler tam tersine döndü. Erdoğan’ın kol kola gezdiği Fettullah Gülen artık bir numaralı vatan hainiydi. Böylelikle FETÖ’cülerin hepsi saf değiştirdi ve Erdoğan’a yaklaştı. Fakat Erdoğan, FETÖ’cü olarak göze batan isimlerden yavaş yavaş kurtulmaya başladı. Önümüzdeki seçimde oy kaybı yaşayacağından emin olan Erdoğan’ın birden Atatürk sevgisi belirdi. Bu tür girişimlerin hepsi yaşayacağı oy kaybının sonucuydu. Ve kaybedeceği oyları nasıl kazanırım diye derin derin düşünmeye başladı, karara vardı ve düğmeye bastı. Çünkü toplum artık bu oyunlara gelmiyor ve bu olaylara inanmıyordu. Erdoğan’ın ilk hamlesi büyükşehir belediye başkanlarını istifaya çağırmasıyla başladı. Bu furya Melih Gökçek ile ilk defa hayata geçti. İstifa etmemek için direnen Gökçek, Erdoğan’ı kızdırdı. Ne tesadüftür ki Rasim Ozan Kütahyalı Melih Gökçek’in kanalı olan Beyaz TV’de spor yorumculuğu yapıyordu. Ta ki bugüne kadar…

Boşnaklara yönelik skandal sözler sarf eden Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'den kovuldu. Kanal yönetiminin aldığı kararı spor yorumcusu Ertem Şener duyurdu. Sözleri büyük tepki çeken Rasim Ozan Kütahyalı'ya bir şok da Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) geldi. RTÜK, Rasim Ozan Kütahyalı'nın sözleri için son dakika toplanma kararı aldı.
RTÜK, bu haftaki toplantısında Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnak vatandaşlara yönelik tepki çeken sözlerinin yer aldığı yayını görüşmek üzere toplanacak. RTÜK'ün bu hafta cuma günü (24.11.2017) gerçekleştirilmesi planlanan Üst Kurul Toplantısı’nda, Beyaz TV'de önceki gün yayımlanan "Beyaz Futbol" programındaki Rasim Ozan Kütahyalı'nın sözleri ele alınacak. 

RTE DÜĞMEYE BASTI

Rasim Ozan Kütahyalı çok büyük bir skandala imza attı. Gelenek ve göreneklerine oldukça bağlı olan Boşnak asıllı vatandaşlarımızı kızdırdı. Fakat sizce bu tesadüf müydü? Erdoğan’ın Melih Gökçek ve beraberinde Melih Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’yi bitirme çalışması olarak düşünülemez mi? Erdoğan gerçekten istemeseydi skandal olay basında bu kadar çabuk vuku bulabilir miydi? Erdoğan, bilindiği üzere bazı kişileri kendi menfaatine göre kullanıyor ve sonrada 'kullanılmış mendil' gibi bir tarafa atıyor. Önümüzdeki günlerde RTE’nin hangi isimleri gözden çıkaracağı da oldukça merak ediliyor.

Spor yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı’nın özel yaşamı ise bu olaylardan sonra iyice merak edilir hale geldi. Kendine has çirkin üslubu ve skandal yorumlarıyla dikkatleri üzerine çeken Rasim Ozan Kütahyalı, kimdir, kaç yaşındadır?

rasim ozan kütahyalı ile ilgili görsel sonucu

Rasim Ozan Kütahyalı (ROK) kimdir?

Rasim Ozan Kütahyalı, 30 Nisan 1981’de doğdu. Eski Taraf Gazetesi yazarıdır. Takvim ve Sabah Gazetesi’nin Pazar ekinde köşe yazarlığı yapıyordu. Beyaz TV’de Beyaz Futbol programında yorumculuk yapıyordu. An itibarıyla Sabah Gazetesi ve Beyaz TV’deki görevlerine son verildi. Kanaltürk’te yayınlanan Ters Cephe’de yorumculuk yaptı. Beyaz TV’de yayınlanan Dinamit, Beyaz Futbol ve Derin Futbol programlarında yorumcudur. Taraf gazetesindeki köşe yazarlığından önce Sinan Çetin’in firması Plato Film’de metin yazarlığı ve kast direktörlüğü yaptı. Aralık 2008’den itibaren Kanal T’de ana haberleri yorumladı. Aynı kanalda Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür ile birlikte Politik Performans programını sundu. Nisan 2009 içinde Kanal T’den ayrıldı ve yayın danışmanı olarak CNN Türk’e geçti. Bir süre Reha Muhtar ile Çok Farklı programının danışmanlığını yürüttü. Aralık 2009’dan itibaren Ters Cephe programında yorumculuk yapmaya başladı. 

Özel Haber / Haberiniz.com.tr 
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.