Erdoğan'dan yeni Adil Öksüz açıklaması

Erdoğan'dan yeni Adil Öksüz açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ firarisi Adil Öksüz'e ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Erdoğan, Öksüz'ün terör örgütü PKK ele başı Abdullah Öcalan'ın getirildiği gibi getirilmesinin çok daha rahat olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi kapsamında bulunduğu Londra'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili sorulan bir soruyu da yanıtladı.

"FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili bir gelişme var mı? Nerede olduğunun tespiti ve iadesiyle ilgili süreç nasıl işliyor?" sorusuna Erdoğan, "Malum, şu anda tabi bunlar değişik ülkelerde seyrüseferdeler, dolaşıyorlar. Bakıyorsun sesi Belçika’dan geliyor, bir bakıyorsun Yunanistan’dan geliyor, bakıyorsunuz Almanya’dan geliyor, değişik yerlerde dolaşıyorlar. Aslında işte bölücü terör örgütünün başı nasıl getirildiyse bunları da böyle bir operasyonla getirme durumu söz konusu olursa şüphesiz ki iş çok daha rahat olacak." cevabını verdi.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.