Erdoğan'ın o fotoğrafı ilk kez ortaya çıktı

Erdoğan'ın o fotoğrafı ilk kez ortaya çıktı
Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, bugünkü köşesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk kez ortaya çıkan bir fotoğrafını paylaştı.

Erdoğan'ın, 1979 yılında yazıp, yönetip ve oynadığı "Mas-Kom-Yah" isimli tiyatro gösterisinden kareleri köşesinde paylaşan Dede, "Vaktin ustalarından dersler almışlar.. Mesela Nejat Uygur, bu gençlere, jest ve mimik dersleri vermiş" ifadelerini kullandı.

Dede'nin, "Ülken için savaşır mısın?" başlıklı köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Erdoğan’ı tiyatro sahnesinde izleyeniniz var mı?

Fotoğrafın çekildiği yer Tepebaşı Gazinosu.. Tarih 1979.. Burada oynanan oyunun ismi MasKomYah.. Mason, Komünist, Yahudi gibi.. 20’lerinde tamamen politize olmuş gençler, yazmışlar oynuyorlar.. Erdoğan imam hatip yıllarında da sahneye çıkmıştı.. Ama asıl MSP gençlik kolları içinde kurdukları bu tiyatro topluluğuyla yıldızı parlıyor.. Bu fotoğrafları kişisel albümünden aldığım Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de oyuncu kadrosunda.. 

Vaktin ustalarından dersler almışlar.. Mesela Nejat Uygur, bu gençlere, jest ve mimik dersleri vermiş.. 15 arkadaş bir araya gelerek kurdukları tiyatro topluluğuyla 1 sene içinde 10 defa sahneye çıkmışlar.. Ankara Palas’ta, İstanbul’daki Tepebaşı Gazinosu ve Gülhane Gazinosu’nda…Tam Bayrampaşa’yı, Balkanlar’ı falan konuşurken Başkan’ın basın danışmanı Ercan Sevenler hatırlattı albümü.. İyi ki de hatırlatmış.. Daha ne fotoğraflar var. Bence bir galeride sergilenmeyi hakediyor.. "

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o fotoğrafları: 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.