Ermenistan: Cem bizde değil, olsa bile iadesi zor

Ermenistan: Cem bizde değil, olsa bile iadesi zor

 

Ermenistan İçişleri Bakanlığı ile Ulusal Güvenlik Servisi, Türkiye’nin kırmızı bültenle, İnterpol aracılığıyla da tüm dünyada aranan Münevver Karabulut’un bir numaralı katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun Ermenistan’da bulunmadığını açıkladı.

 

Armenia Today ajansının haberine göre, Ermenistan güvenlik güçleri, Garipoğlu’nun ne Ermenistan’da bulunduğuna, ne de 25 Eylül’de Ermenistan’da teslim olacağına dair ellerinde hiçbir bilginin bulunmadığını söyledi.

 

Diplomatik bir sorun

“Türkiye’de aranan Cem Garipoğlu Ermenistan’daymış. Bu doğru mu” sorusuna, Ermeni emniyeti sözcüsü şu yanıtı verdi: “Bu kişi Ermenistan’da günün birinde ortaya çıksa bile Türkiye ile aramızda resmi ilişki bulunmadığı için iadesinin nasıl gerçekleşeceği de başka bir sorun olur.” Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi de Garipoğlu’nun Ermenistan’da bulunduğuna dair Türk medyasında çıkan iddiaları “hayretle karşıladıklarını” açıkladı.

 

(Hürriyet)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.