Eroğlu 12 yıl önce uyarmış

Eroğlu 12 yıl önce uyarmış

Erdoğan “Artık böyle olmayacak” dedi, muhalefete kızdı ama 12 yıl önce o, belediye başkanıyken büyük bir fırsatın kaçtığı da ortaya çıktı. İSKİ Genel Müdürü ''Önlem almazsak felaket olacak'' demiş.  O gün İSKİ müdürü olan veysel Eroğlu bugün Çevre Bakanı... Kanal D Haber'e konuşan Eroğlu "Evet uyardım ama dinletemedim" dedi.

 

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu bu hayati uyarıyı 12 yıl önce İSKİ Genel Müdürü'yken yaptı. Hem de dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a...

 

"Derelerle ilgili gereğini yapın, aksi taktirde felaket kaçınılmazdır" dedi, "yani sel can alır" uyarısında bulundu. Eroğlu, uyarı raporunda, İstanbul'daki bütün derelere dikkat çekiyor. Onların arasında can alan Ayamama deresi de var...

 

Eroğlu, sadece uyarılarda bulunmuyor, çözüm önerisini de sunuyordu. Derelerin sağı ve solunda bulunan 25 metrelik alanların 3 ay içinde boşaltılmasını istiyordu.

 

Veysel Eroğlu raporunda önerdiklerinin yapılmaması durumunda yaşanacakları da sıralıyor. Yani Eroğlu 4 gün önce yaşanan felaketi 12 yıl önceden gördü.

 

Başta Erdoğan olmak üzere bütün Belediye Başkanlarını uyardı. Ama o rapor ve yapılan uyarılar ne yazık ki kağıt üzerinde tozlu raflarda kaldı. Cezasını vatandaş canıyla ödedi.

 

(Ziver Sargınalp-Kanal D)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.