Fahrettin Yokuş: “Konya Halkı Belediyeden Su Ve Yol Ücretlerine İndirim Yapmasını İstiyor”

Fahrettin Yokuş: “Konya Halkı Belediyeden Su Ve Yol Ücretlerine İndirim Yapmasını İstiyor”
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya Büyükşehir Belediyesinin su ve yol ücretlerinde yeni bir düzenlemeye gidilerek, indirim yapılması gerektiğini ifade etti. Yerel Seçimler sonrasında bazı şehirlerdeki Büyükşehir Belediye Başkanlarının halkın ekonomisine katkı sağlayan indirimlerini, Konya halkının da hak ettiğini belirtti. Yokuş, konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada;
 
Yerel Yönetim Seçimleri sonrası ülkemizde başta bazı Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere birçok Belediye su ve taşıma ücretlerinde ciddi indirimler yapmıştır. Bu indirimler de halkın bir nebze nefes almasını sağlamıştır. Konya halkı da indirimli su ve yol ücretlerini hak ediyor. Türkiye genelinde Ak Partinin kazandığı Büyükşehir Belediyeleri içinde yüzde 70 oranında oy alarak en yüksek desteği alan belediye Konya Belediyesidir. Konyalılar su ve yol ücretlerindeki yükün azalmasını yeni Belediye Başkanından beklemektedir.
 
Bu sebeple,  Konya halkı ekonomik sıkıntıların artığı bu yıllarda biraz olsun rahatlamak istiyor. Seçimde Büyükşehir Belediye başkanlığına seçilen Uğur İbrahim Altay'ın bu taleplere kayıtsız kalmayacağını düşünüyoruz. Konya'da yazılı medyada sıkça Konya halkının, bu haklı talebi dillendirilmektedir. Ayrıca bize kadar ulaşan Konyalı hemşerilerimiz bu hususta destek istemektedir.
 
Konya Büyükşehir Belediyesinde uzun süre başkanlık yapan bir önceki başkanın dönemi, başarısızlıkla sonuçlanmış, Konya halkı özellikle “Büyükşehir” statüsüne geçildikten sonra, Büyükşehir Belediyesinden hak ettiği hizmeti alamamıştır.” dedi.
 
SAYIŞTAY RAPORLARI KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KÖTÜ YÖNETİLDİĞİNİ ORTAYA KOYMUŞTUR
 
Yokuş, Konya’da 15 yıldır Belediye Başkanlığı yapmış olan Akyürek’in Sayıştay Raporlarına yansıyan israf ve yolsuzluklarına değinerek, Konya halkının hak edilmeyen bir yönetim anlayışıyla yönetildiğini şu sözlerle ifade etti:  “2017 yılı ile ilgili Sayıştay Raporunda Büyükşehir Belediyesinin o yılki faiz ödemelerinin 106 Milyon TL olduğu görülmektedir.  “Konya Büyükşehir Belediyesi, hangi büyük projeyi hayata geçirmek için borçlanarak faiz ödemiştir?” sorusunun cevabı maalesef yoktur. Konya Büyükşehir Belediyesini uzun yıllar yöneten Tahir Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesini keyfe keder yönettiği dönemde, israf ve yolsuzlukları Sayıştay Raporları ortaya çıkarmıştır.
 
KONYA RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ MÜJDE BEKLİYOR
 
Yokuş, Konya halkının kendilerini ekonomik olarak bir nebze olsun rahatlatacak olan su ve yol ücretlerindeki indirimi bayram öncesinde beklediğini belirterek;
 
Konya halkı, yeni Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY"dan verdiği büyük desteğin karşılığı olarak şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışı, ayrıca Ramazan Bayramı öncesinde su ve yol ücretlerinde indirim müjdesini bekliyor.
 
Sayın Belediye Başkanı bu haklı talebi karşılayarak Konya halkını sevindirecektir. Halkın talebi karşısında olumlu atılacak bu adımla birlikte halk, Konya Büyükşehir Belediyesine ve yeni seçilen belediye başkanına güveni artacaktır. Şayet istenirse diğer belediyelerin yapmış olduğu bu indirimler karşında “Kaynak yok” anlayışı ortadan kalkmıştır. Konya vekili olarak, konunun takipçisi olacağımı ifade ediyor ve Konyalılara hak ettikleri indirimin en kısa sürede sağlanacağını umuyorum.” dedi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Süleyman10 ay önce
su tamam da yol nerde ücretli onu çözemedim. konya da ücretli geçiş yapılan yol var mı?