Fehmi Koru'dan Arınç'a "yeni parti" cevabı

Fehmi Koru'dan Arınç'a "yeni parti" cevabı
Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan gibi daha önce AK Parti'de siyaset yapmış isimlerin parti kuracağı iddiaları kulislerde çalkalandı. Hatta kurucusu oldukları iddia edilen yeni bir parti internet sitesini kapatma kararı aldı.

Yeni parti kurulmasına karşı olduğunu söyleyen ve yeni bir parti kurulsa bile başarılı olamayacağını söyleyen Arınç’a Fehmi Koru’dan yanıt geldi.

Fehmi Koru’nun yazısından ilgili bölüm şöyle:

 "AK Parti’nin 2000’de sahip olduğu felsefeyi güncelleyebilen ve kadro genişliğini ondan da ileriye taşıyabilen yeni bir parti AK Parti için de gerekli ve yararlıdır.
 
Destek için duyduğu ihtiyacı yeni parti karşılayabilir AK Parti’nin…
 
Yeni bir parti için kollar sıvanır mı, içinde AK Parti ile özdeşleşmiş isimler bulunur mu, yoksa yepyeni isimler mi böyle bir görevi üstlenirler, bunları bugünden kestirmek zor.
 
Belki de olmayacak şeye “Amin” demekten farksız bir hüsnü kuruntu yeni parti meselesi…
 
Arınç‘ın tavsiye ettiği çağrı fazla gecikmeden yapılırsa o çağrının göreceği ilgi benim sorularıma da cevap teşkil edecektir." ifadelerini kullandı.
 

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.