FETÖ Fettah Tamince’yi de aldatmış

FETÖ Fettah Tamince’yi de aldatmış
FETÖ ile ilişkileri nedeniyle hakkında soruşturmalar açılan işadamı Fettah Tamince'nin beraat gerekçesi belli oldu. Kararda Tamince'nin, KHK ile kapatılan FETÖ'ye ait Mevlana Üniversitesi'ne ücretsiz bina tahsis ettiği, ancak bu yardımı hayır amaçlı yaptığı vurgulandı. Tamince hakkındaki tek dava ise Konya'da açıldı.

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre; Konya Başsavcılığı, Tamince hakkında FETÖ terör örgütüne yardım iddiasıyla iddianame düzenledi. İddianamede toplam 74 sanık yer aldı. Ancak Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, bu dava sonunda Tamince'nin beraatına karar verdi.

Kararda “2008 yılında sanığın örgütün varlığından haberdar olduğuna ve bilerek ve isteyerek yardımda bulunduğuna dair mahkumiyete yeterli ve inandırıcı delil elde edilememiştir” denildi. Tamince'nin örgüt üyeliğinden beraatı ise, “FETÖ hizmet hareketi olduğu dönemde toplumun bütün kesimlerini aldattı” gerekçesine dayandırıldı.

GEVHER SULTAN VAKFI'NA KİRALADI

Dava dosyasına göre, Tamince, 2008'de Selçuk Üniversitesine ait bir yeri otel ve AVM olarak kullanmak amacıyla kiraladı. Rixos ismiyle otel açan Tamince, buradaki Truva AVM'yi de Gevher Sultan Vakfı'na kiraladı.

TAMİNCE VAKIFTAN KİRA DA ALMADI

Vakıf da binada Mevlana Üniversitesini kurdu. Tamince vakıftan kira da almadı. 17-25 Aralık sonrası Konya Başsavcılığı, Tamince ve 74 kişi hakkında dava açtı. Tamince'nin de ‘' FETÖ'ye yardım ve FETÖ üyeliği suçundan cezalandırılması'' istendi. İddianamede, Tamince'nin buu arazi üzerindeki AVM için sahte bilirkişi raporu aldırdığı da savunuldu. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.