“FETÖ’nün mali ayağı” AKM’yi inşa edecek!

“FETÖ’nün mali ayağı” AKM’yi inşa edecek!

Temel atma törenini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı AKM’nin (Atatürk Kültür Merkezi) inşaatını Sembol İnşaat ve Yeni Yapı İnşaat A.Ş. şirketleri üstlendi.

Aralık ayında, TOKİ tarafından gönderilen ihale davetine katılan Sembol İnşaat–Yeni Yapı İş Ortaklığı, 9 inşaat şirketi arasından en iyi teklifi verdi.

AKM’nin ihalesini 860 milyon TL’ye alan firmanın sahibi Fettah Tamince’yi, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sert sözlerle eleştirmişti.

Kılıçdaroğlu, Tamince için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bunların bütün mal varlıklarına el konuldu”

“Bir kişi var FETÖ’nün mali ayağında, eğitim, medya ve sivil toplum ayağında görevli. Adı ne Fettah Tamince. On binlerce kişi tutuklandı. Bankasya’nın önünden geçenler tutuklandı. Bu beyefendiye hiçbir şey yapılmıyor. Bunların bütün mal varlıklarına el konuldu. FETÖ ile ilgili 16 madde yayınladılar. Onları gözaltına alacağız dediler. Tamince 17-25’ten sonra dönemin Zaman gazetesinin yüzde 10’unu satın alıyor. Ona dokunuluyor mu? Dokunulmuyor. Niye? Arkasında birileri var.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.