"Figüran değilim"

"Figüran değilim"

“Kürt çalıştayı” için Ankara ve İstanbul’da İçişleri Bakanı Beşir Atalay başkanlığında yapılan çalıştaylar bir ara gündemin ilk sıralarını meşgul etmişti. Bu çalıştaylardan İstanbul’da yapılanı, sadece gazetecilerin katılımıyla gerçekleşmişti. Yeniçağ Gazetesi Ankara temsilcisi Sabahattin Önkibar, önemli bir gerçeği açıkladı. Meğer Önkibar da davetliler arasındaymış. Ankara’da bulunmasına rağmen, Ankara Polis Akademesi’nde yapılan çalıştaya çağrılmayan Önkibar, İstanbul’daki toplantıya davet edilmiş. Yıllık iznini kullanırken, Yeniçağ Ankara bürosundan aranarak bilgilendirildiğini, bugünkü yazısında açıklayan Önkibar, daveti hiç düşünmeden reddetmiş. Önkibar, yazısında red gerekçelerini şöyle sıralıyor:

 

1) O toplantıya gitseydim hem ABD’nin, hem Tayyip Erdoğan’ın, hem de Abdullah Öcalan’ın malzemesi ve hatta figüranı olacaktım.

 

2) Gerçekten samimi bir açılım arayışı olduğu gibi bir kanaatin oluşması günahına ortak olacaktım.

 

3)Türkiye’nin bölünmesine zerre miktarda olsa da katkıda bulunacaktım. Bakın Yeniçağ  gazetesi bile açılım diyaloğunda var denilmesine sebep olacaktım.

 

4) Bu ülke için toprağa düşen henüz yaşamının baharında olan bıyığı terlememiş Mehmetçiği mezarında ağlatacaktım.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.