Garipoğlu ailesinden açıklama

Garipoğlu ailesinden açıklama

 

Aile, Münevver cinayetine ilişkin İstanbul Adli Tıp Kurulu Başkanlığı’nın verdiği otopsi raporunu açıkladı.

 

“Garipoğlu Ailesi” imzasıyla yapılan açıklamada, bazı görsel ve yazılı basın yayın organlarında İstanbul Adli Tıp Kurumu otopsi raporuna dayandırılarak, cinayette ikinci bir Garipoğlu bulunduğu yönündeki haberlere açıklık getirildi. Açıklamada, Kurumun 23 Eylül’de verdiği otopsi raporu da açıklandı. Aile adına yapılan açıklamada, şöyle denildi:

 

“İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın 23 Eylül 2009 tarih ve B.03.1.ATK.0.08.00.00/2009-46590/1543 sayılı raporunun sonuç bölümünde; “4 adet takma tırnaktan elde edilen ve birden fazla kadın şahsa ait olduğu bildirilen Otomozal STR DNA profillerinin adı geçen (toplam 20 kişi) tüm şüpheli şahıslara (Mehmet Nida ve Tülay Makbule Garipoğlu dahil) ait Otomozal STR DNA profillerinden farklı olduğu tespit edilmiştir” ifadesi bulunmaktadır. Yani, ‘cinayette İkinci Garipoğlu’ başlığıyla geçilen haberler tamamen yalan ve uydurmadır.”

 

Rapordaki söz konusu tespiti, kasten tam tersi imiş gibi gösteren haberler de eleştirilerek, “Basın yayın organlarını basın meslek ilkelerine uymaya ve yargılama işini Türk Milleti adına yargılama yapmaya yetkili bağımsız mahkemelere bırakmaya davet ediyoruz” denildi.

 

(Gazetevatan)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.