Gaziantep'te Suriyeliler için özel ürünler üretiliyor!

Gaziantep'te Suriyeliler için özel ürünler üretiliyor!
Suriyeli sığınmacıların en yoğun yaşadığı kentlerden biri olan Gaziantep’te Suriyeliler için özel üretilmiş ürünlerin satıldığı ortaya çıktı. Marketlerde satılan ürünler, Türkiye’de üretilirken, fabrika makinalarının Suriye’den geldiği öğrenildi.

İYİ Parti Yabancı Göçlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Gaziantep’te Suriyelilerin aldıkları ürünlerin Türkiye’de Suriyeliler tarafından üretildiğini söyledi. Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Aksoy, Suriyelilerin alışveriş yaptığı marketlerdeki ürünlerin üzerinde Arapça etiketler olduğuna dikkat çekerek, söz konusu ürünlerin Türkiye’de üretildiğini söyledi.

Ürünlerin üretildiği fabrikalardaki makinaların Suriye’den getirildiğinin altını çizen Aksoy, “Gaziantep’te resmen iki ayrı pazar oluşmuş. Bizler Türk müşterilerine Türk malları satan, Suriyeliler ise tamamen Suriyeli müşterilerine kendi fabrikalarında ürettikleri ürünleri satıyor.” dedi.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.