Gökçek’e suç duyurusu!

Gökçek’e suç duyurusu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Melih Gökçek’in Ankara’nın içme sularının kirli olduğunu iddia ederek, hastalıkları bu kirliliğe bağlaması Başkan Yavaş tarafından tepkiyle karşılandı. Yavaş, Gökçek’in halk arasında korku ve panik yaratmak amacı ile asılsız iddialarda bulunduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Gökçek hakkında soruşturma yürütülüp kamu davası açılmasını talep etti. 

Sağlık Bakanından Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise konu ile ilgili sorulara , “İçme sularında geçmiş yıla göre bir farklılık olmadığı, gelen hastaların sıklığının da sayısının da geçen yıldan ciddi anlamda farklı olmadığını gördük. Salgın mevsimsel ve dönemsel… En azından sulardan olmadığını söyleyebiliriz” cevabını verdi.

Daha önce de Mansur Yavaş'ın başvurusu üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek hakkında soruşturma başlatılmıştı.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.