Gökçek'in Kılıçaroğlu'na açtığı dava reddedildi...

Gökçek'in Kılıçaroğlu'na açtığı dava reddedildi...

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözlerle “kişilik haklarına saldırıda bulunduğu” iddiasıyla CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile programın yayınlandığı televizyon kanalı aleyhinde açtığı 20 bin TL'lik manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 22. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, Gökçek'in avukatı Fatih Atalay ile Kılıçdaroğlu ve televizyon kanalının avukatı Mutluhan Karagözoğlu katıldı.

Avukat Atalay, davalı Kılıçdaroğlu'nun, “Biz yem attık, oltaya takıldı” şeklinde beyanı olduğunu ileri sürerek, “Doğal gaz sayaçları için 168 Avro'nun gerçek olmadığı, iftira kastıyla hareket edildiği sabit olmuştur. Davanın kabulüne karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.

Avukat Karagözoğlu ise “Biz yem attık, oltaya takıldı” sözünün, müvekkili Kılıçdaroğlu'na ait olduğunu asla kabul etmediklerini belirtti. Karagözoğlu, davanın reddini istedi.Yargıç Suna Türe, davanın, her iki davalı yönünden de reddine karar verildiğini açıkladı.Davanın dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun, 1 Aralık 2008 tarihinde, Star TV'de yayınlanan “ARENA” adlı programda, doğal gaz sayaçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, Gökçek hakkında “aslı olmayan, gerçek dışı ve çarpıtmalarla dolu” iddialarda bulunduğu ileri sürülmüştü.

Dilekçede, Kılıçdaroğlu'ndan 10 bin TL ve televizyon kanalından 10 bin TL olmak üzere yasal faiziyle birlikte toplam 20 bin TL manevi tazminat talebinde bulunulmuştu.

(Hürriyet)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.