Gökhan Özoğuz'dan Bedri Gencer'e tepki

Gökhan Özoğuz'dan Bedri Gencer'e tepki
Sanatçı Gökhan Özoğuz, Elazığ'daki depremin ardından "Çocuk evliliklerini yasaklayarak Gayretullah'a dokunmayalım, mazallah..." paylaşımında buunan ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde profesörlük yapan Bedri Gencer'e tepki gösterdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde görevli Prof. Dr. Bedri Gencer, Elazığ depreminin ardından kişisel sosyal medya hesabı üzerinden afetleri çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağlayan bir paylaşımda bulundu.

Bu açıklaması ise sosyal medya kullanıcıları ve yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Sanatçı Gökhan Özoğuz'da paylaşımında, "Bir Teknik Üniversite Profesörü yorumu değil dimi bu ? Şaka! Bu Mantık ve Felsefi yaklaşımındaki kişiler Türkiye'de Üniversite Profesörü olamaz, olmamalıdır! Bu bitişin başlangıcıdır! Bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak kabul etmiyorum ve hakkımı da helal etmiyorum!" ifadelerine yer verdi.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.