Habertürk'te kriz

Habertürk'te kriz

Ermenistan krizi Habertürk'te kriz yarattı...

 

Türkiye ile Ermenistan arasında diplomatik ilişki kurulmasına dair protokol, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Eduard Nalbantyan tarafından imzalandı.Bakanların konuşma metinlerinde yer alan Karabağ’la ilgili ifadeler nedeniyle protokolün imzalanması öncesinde kriz yaşanmıştı.

 

Protokol imza töreni sırasında haber merkezlerinde de hareketli saatler yaşanıyordu.

 

Habertürk TV'de de yoğun bir hareketlilik vardı.Bu hareketlilik sırasında Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut ile CNN TÜRK ile Milliyet'in Washington temsilciliğini bırakarak Habertürk TV'ye transfer olan Ahu Özyurt arasında "kriz" patladı.

 

Haber merkezinin ortasında ve Habertürk TV çalışanlarının gözleri önünde cereyan eden kriz dialogları şöyle gelişti:

 

Ahu Özyurt: "Ben de gazeteciyim"

 

Yiğit Bulut: "Hayır ben ne dersem öyle olacak"

 

Ahu Özyurt: "Ama olur mu bizim birşey söyleme hakkımız yok mu?"

 

Yiğit Bulut: "Yok.İstemiyorum seni.Ben ne dersem öyle olacak"

 

Ahu Özyurt: "Peki o zaman"

 

Yiğit Bulut: "Topla pılını pırtını çek git burdan"

 

Kanalın başarılı ekran yüzü Ahu Özyurt bu sözlü tartışmanın ardından masasına döndü ve eşyalarını toplayarak binadan ayrıldı.

 

İŞTE TARTIŞMA NEDENİ

 

Habertürk TV'deki kriz Ahu Özyurt'un ekrana Özlem Gürses ile birlikte çıkmak istememesiyle başladı. Özyurt "Ben gazeteciyim. Onlarla ekrana çıkmam" demesi üzerine Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut olaya müdahale etti. Ahu Özyurt diğer spikerle ekranı paylaşmamakta ısrar edip "Burası zaten şirket mi?" deyince Yiğit Bulut da "Ben çalıştığım kuruma laf ettirmem. Beğenmediğin şirkette işin ne ? Beğendiğin yerde çalışmak istersen sen bilirsin" diyerek konuşmayı bitirdi. Ahu Özyurt ise çantasını toplayarak binayı terk etti.

 

(Medyarazzi)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.