Hatay'da Suriyeli dehşeti!

Hatay'da Suriyeli dehşeti!
Hatay'ın Arsuz ilçesinde Suriyeli olduğu iddia edilen bir hırsız dehşet saçtı. Başını evinin kapısına vurarak etkisiz hale getirdiği genç kadının ellerini, ayaklarını ve ağzını bantlayan hırsız; 2 adet cep telefonu, 60 TL para ve imitasyon altınları alıp kaçtı.

Elde edilen bilgilere göre, Arsuz'un Karaağaç Mahallesi'nde meydana gelen olayda komşu ziyaretinden evine geçmekte olan 26 yaşındaki Esra Alkan Köybaşı, anahtarla evinin kapısını açarken arkadan kendisine yanaşan bir kişi tarafından başının kapıyı vurulması ile etkisiz hale getirildiği öğrenidi. Evinde kimsenin olmadığı öğrenilen Köybaşı, çığlık ile komşularını sesini duyurmak isteyince Suriyeli olduğu iddia edilen hırsız tarafından önce ağzı, sonra ise elleri ve ayakları bağlandı. 

Uzun boylu, esmer ve kirli sakallı olarak anlattığı şahsın kendisine sadece para dediğini anlatan Köybaşı, "Evimin kapısını açarken arkamdan gelen kişi önce kafamı evimin kapısına vurdu. Yere düştüğüm esnada ise beni tekmeledi. Evimin girişinde bulunan tornavida ile kendisine vurmaya çalıştım ancak bu defa beni tokatlamaya başladı. Daha sonra pencere kenarına gidip sesimi duyurmak istedim. O esnada ise beni saçımdan çekiştirdi. Astım hastası olduğum için bayılmıştım. Kendime geldiğimde ağzım, ellerim ve ayaklarım bağlanmıştı. Kendi imkanlarımla evimden dışarı çıkıp komşularıma  haber verdim. Çantamda bulunan 2 adet cep telefonu ile 60 TL param ve imitasyon olan altınlarım çalınmış" dedi.

Yaşadığı dehşet dolu anları gözyaşları içerisinde korkuyla anlatan genç kadın, daha önce de komşularının evlerine hırsız girdiğini söyledi. Kendisini darp eden hırsızın Suriyeli olduğunu iddia eden genç kadın, verdiği eşkalin robot resminin çizilmesi için Arsuz Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Gaziantep'e gönderildi.


 

 


 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.