Hayat Güzel Bir Spordur

Hayat Güzel Bir Spordur
Lacoste markası, yıllardır sportif ve şık olmak isteyenlerin gözdesi. Herkesin ürünlerini yakından tanıdığı bu markanın ismi nereden geliyor hiç düşündünüz mü?

Moda ve tenis alanında ün salmış René Lacoste, Davis Kupası’nda takım kaptanıyla maçı kazanacağına dair iddiaya girer. İddiayı kazandığı takdirde timsah derisinden bir çanta da kazanacaktır. Ancak René Lacoste maçı kaybeder. Bunun üzerine lakabı “Timsah” olarak kalır. Bu lakap aynı zamanda René Lacoste’nin maçta rakiplerine sıkıca yapışıp hiç bırakmadan oynamasını da sembolize ettiği için herkes tarafından benimsenir. Birgün arkadaşı Robert George, Lacoste’ninn kıyafetine bir timsah resmi çizer. Lacoste kelimesi Fransızca'da “Timsah” anlamına gelmese de, aslında  markanın logosu ve ismi için ilk fikir böyle ortaya çıkar. 30’lu yıllarda René Lacoste ve André Gillier LACOSTE markasını kurar ve ilk olarak tenis kıyafetleri üretmeye başlar. İlerleyen yıllarda sportif çizgisini hiç bozmadan ürün çeşitliliğini artırır. Bu süreçte René Lacoste devrim niteliğinde birçok ürünü piyasaya sunar. Tenis sporuna desteğinden hiç vazgeçmeyen Lacoste markası, çocukların sporla olan ilişkisinin gelişimine katkıda bulunmak için 2000li yıllarda ayrı bir fon bile oluşturur.

SuperStep Bağlantısı Nereden?

1990 yılında sektörün ileri gelenlerinden Eren Grubu, Fransız Delanvay Grubu ile ortak Delanvay-Eren Tekstil ve Ticaret A.Ş.’yi kurar ve Lacoste markasının lisanslı üretimini yapmaya başlar. Aynı yıl Er-De Pazarlama A.Ş. kurulur ve bu ürünlerin dağıtımını yapmaya da başlanır. Bu sektörde yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülür. Ardından birçok markanın daha distiribütörlüğünü alan Eren Grubu, 2012 yılında piyasada kalitesiyle göz dolduran birçok markanın ürün satışını aynı çatı altında toplayarak SuperStep mağaza zincirini kurar. Bugün dünyanın birçok yerinde 300’e yakın mağazası ile hizmet veren SuperStep’in ürünleri morhipo.com’da da satışa sunulmaktadır. Üstelik Lacoste’nin lisanslı tüm ürünlerine Morhipo kampanyalar  seçeneği üzerinden indirimli olarak erişebilirsiniz.

Kaliteli giyinmeye özen gösteren kadınlar, indirimli alışveriş imkanına sahip olacakları bu ürünlerin arasında rahatlığıyla ön plana çıkan oldukça şık sweatshirtler, tişörtler bulabilirken, sportif yaşamayı hayat felsefesi edinen erkekler de harika spor ayakkabılar bulabilir. Sadece spor ayakkabılar değil tabii ki. Kışın bu yağmurlu ve soğuk günlerinde, ayaklarını çok uygun fiyatlara Lacoste kalitesiyle korumak isteyenler için de zengin ürün çeşitliliği ile muhteşem botlar yine Morhipo’da satışta.

 
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.