HAYKONFED'den Meral Akşener'e ziyaret

HAYKONFED'den Meral Akşener'e ziyaret
HayKonfed Yöneticileriyle birlikte, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu (Anadolufed), Ege Hayvan Hakları Federasyonu (Egefed), Marmara Hayvan Hakları Federasyonu (Marmarafed), Akdeniz Hayvan Hakları Federasyonu (Akdenizfed) Yöneticileri ve Üniversiteler Platformu Temsilcileri de ziyarete iştirak ettiler.
Toplantı İYİ Parti Genel Başkan’ı Meral Akşener’in hayvan hakları ile ilgili şimdiye kadar yapmış olduğu konuşmalar ve görüntülerin yer aldığı bir video gösterimiyle başlandı. Ardından Belediyelerin Hayvan Barınaklarında yaşanan vahşete dikkat çeken ve hayvanların yaşadığı sorunların anlatıldığı bir sunum yapıldı.

Sunumunda, 2004 yılında çıkan Hayvanların Kısırlaştırılması Yasası’nın günümüzde belediyeler tarafından uygulamada sorunlar yaşandığı ve bu kanunun Ceza Kanuna çekilerek, belediyeler üzerinde idari yaptırım olması konusunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den destek istediler ve kısırlaştırma yapılmadan devletin 1 milyon dolar ayırarak her şehirde 500 bin hayvanlık bakım evi yapsa bile bir sene olmadan daha fazlasının sokaklarda olacağının üzerinde duruldu.

Meral Akşener’in daha önceki uygulamalara vermiş olduğu destek ile beraber bir farkındalık yaratıldığını bu yüzden toplantıdan oldukça umutlu olduğunu ifade eden Haykonfed Yöneticileri, “Sadece İYİ Parti Genel Başkanı olarak değil şahsi olarak bir hayvan sever olduğunu bildiğimiz Meral Akşener ve aynı hassasiyetlere sahip olduğunu gördüğümüz çalışma ekibi olan İYİ Partili Belediyelerin de bu konudaki özverisinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Hayvan hakları konusunda özel bir hassasiyeti olduğunu ve bu konuyla ilgili çalışmaları yoğun bir şekilde takip ettiğini belirten Meral Akşener, “İşin duygusal kısmı ayrı bir boyutta ancak kurumsal bir çözüm için meclise beraber bir araştırma önergesi verilebilir. Çünkü araştırma önergesi konunun kamuya mal olmasını sağlıyor. Bu konuyu yakından takip eder arkadaşlarımız. Ben bunun içinden geldiğim için neler çektiğinizi biliyorum” dedi.

"ARTIK MUHAFAZAKAR İNSANLAR DA DAHA FAZLA DESTEK VERİYOR"
Meral Akşener, hayvan hakları konusunda mücadele veren kişilerin çoğunluğu profil olarak baktığımız zaman daha seküler, şehirli Cumhuriyet değerlerine bağlı insanlardan oluşurken şimdi yeni yeni muhafazakar insanların, gençlerin de sizlerin arasına katıldığını görmekten memnuniyet duyduğunu ve bu konunun aslında çok önemli bir merhamet duygusu olduğunu sözlerine ekledi.
Ziyaretin ardından günün anısına Meral Akşener’e köpekten bir biblo hediye edildi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.