İmamoğlu: Yaşadıklarımızdan ders aldığımızı söyleyemeyiz

İmamoğlu: Yaşadıklarımızdan ders aldığımızı söyleyemeyiz
 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Saraçhane’de düzenlenen etkinlikte konuştu. Geçmişte yaşananlardan ders alınmadığını belirten İmamoğlu, Herkes bilsin ki 15 Temmuz'un kahramanlarına, aziz şehitlerimiz ve gazilerimize, sevgi, saygı ve şükran duygularımız hiç ama hiçbir zaman eksilmeyecek” ifadelerini kullandı:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Biz yakın geçmişte bunu yaşadık ve maalesef yaşadıklarımızdan yeterince ders aldığımızı ne yazık ki söyleyemeyiz.

Herkesin her kesimi kolayca suçlu, düşman, terörist ilan etmeye dayalı bir siyaset dilini gerek gerçek suçlu, teröristlerin faaliyetlerini örtmekten başka bir işe yaramadığı anlaşılmalıdır.

Bugün İstanbul'umuzun en kıymetli kurumlarından İBB'nin önünde 13 çalışanını şehit vermiş bir kurumun İBB'nin başkanı olarak bir kez daha diyorum ki hiçbir güç milletin iradesinin üstünde değildir ve olamaz.

Herkes bilsin ki 15 Temmuz'un kahramanlarına, aziz şehitlerimiz ve gazilerimize, sevgi, saygı ve şükran duygularımız hiç ama hiçbir zaman eksilmeyecek."

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.