İran, ABD'nin Olası İnternet Yaptırımına Karşı Türkiye ile İşbirliğini Artırdı

İran, ABD'nin Olası İnternet Yaptırımına Karşı Türkiye ile İşbirliğini Artırdı

İranABD'nin internet ve iletişim sektörüne yönelik olası yaptırımlarına karşı Türkiye ile işbirliğini arttırdığını ve Türkiye ile bazı anlaşmalar yapıldığını bildirdi.

İRAN, ABD'NİN OLASI YAPTIRIMLARI ÜZERİNE TÜRKİYE İLE GÖRÜŞMEYE BAŞLADI

İran İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Muhammed Cevad Azeri Cehrumi, ABD yaptırımları nedeniyle İran'ın küresel internet ağına erişmekte zorluk yaşayabileceği olasılığı üzerine, Türkiye ile ikili bağlantı konusunu görüştüklerini ifade etti.

 

"TÜRK ŞİRKETLERİYLE İKİLİ İLİŞKİYE GEÇİLDİ"

İran Uzay Araştırma Merkezi'nde düzenlenen basın toplantında konuşan Cehrumi, "ABD'nin olası iletişim yaptırımlarını çeşitli boyutlarıyla incelediklerini belirterek, İran'ın iletişimini sağlayan uluslararası tedarikçilerin, finansal transferler nedeniyle İran'ın iletişim sürekliliğini güvence edemeyeceği öncelikli sorunumuz olarak duruyor. Bu sebepten bölge ülkeleriyle ikili bağlantı konusunu görüştük. İranlı operatörler, Türk şirketleriyle ikili ilişkiye geçip, bu şekilde bir kaç sağlayıcıyla sınırlanmaktan kurtulup, bunu daha fazla sağlayıcıya arttırdık" dedi.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.