İstanbul'da Sel Can Aldı!

İstanbul'da Sel Can Aldı!

 

Vali Muammer Güler, Başakşehir ve Küçükçekmece'de 20 kişinin öldüğünü söyledi

İstanbul'da sağanak yağış sonrası oluşan sel felaketi 30 can aldı. İstanbul Valisi Muammer Güler, Küçükçekmece ve Başakşehir'de 21 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Başakşehir girişindeki bir TIR garajındaki araçlar, suya kapılarak havalimanına gidiş yolunu kapadı. İSTOÇ yanyolda bulunan bir TIR garajındaki araçlar, sele kapılarak havalimanına gidiş yolunu tamamen kapadı. Göl haline gelen yolda, bazı hususi araçlar da sele kapıldı.

TIR garajında bulunan sürücü ve çalışanlar da suya kapılarak kayboldu. Bu kişilerden 4 kişinin cesedi daha sonra bulundu. Diğerlerini arama çalışmaları sürerken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri botlarla 4 kişiyi kurtardı.

Sel nedeniyle ağaçlara çıkan 3 kişiyi de kurtarma çalışmaları sürüyor.

Öte yandan Halkalı'da da sel sularına kapılan 7 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bağcılar'da da servis minibüsünden inerken sel sularına kapılan 7 kadın hayatını kaybetti.

İkitelli-Halkalı sapağında, tekstil atölyesi çalışanlarını taşıyan bir minibüs, sel suları arasında mahsur kaldı. Servis minibüsü yolcusu 10 kadın, araçtan inmeye çalışırken sel sularına kapıldı.

Sel sularına kapılan kadınlardan 3'ü ekiplerce kurtarıldı, diğerleri sele kapılarak kayboldu. Daha sonra 7 kadının cesedine ulaşıldı ve Bakırköy Cumhuriyet Savcısı tarafından incelemeye alındı.

Cesetleri bulunan 7 kadınla birlikte iki günde sel sularına kapılarak ölen kişi sayısı 30'a yükseldi. Trakya'da 9, İstanbul'da 21 kişi öldü.

(Habertürk)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.