İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarından flaş karar!

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarından flaş karar!
Cafesiyaset'in özel haberine göre; İstanbul Üniversitesi (Çapa) Tıp Fakültesi doktorları bugün anestezi ile birlikte cerrahi branşlar ve acil vakalar dışındaki tüm elektif vakaların (elektif=aciliyet durumu olmayan) ameliyatlarını iptal etti.Aynı kaynaklardan edinilen bilgiye göre anestezi ve cerrahi branşlardaki doktorların bu sabah itibariyle is yavaşlatma eylemi başlatırken aynı anda Kadın Doğum, Psikiyatri, Nöroloji gibi polikliniklerin hasta kabulünü de durdurduğu yönünde gelişiyor..GREV DEĞİL İŞ YAVAŞLATMA

Sebebinin ise doktorların bi suredir maaşlarındaki ücretlerin neredeyse yarıya yakın kesintiler olduğu ve nöbet paralarının ödenmediği öne sürülüyor..
 
SÜRE UZAYABİLİR

Bir gün için planlanan bu durumun eğer sorun çözülmezse süre olarak uzatılabilecegi belirtilirken, aynı kaynaklar  ''Hocalarımız, bölüm başkanları, başhekimlik ve saymanlıkla görüşmelerini sürdürüyorlar. Saat 14:00'de ise Asistanlarla toplantı yapılacak..'' denildiği öğrenildi.

YÖNETİMDEN UYARI GELDİ

İş yavaşlatma kararı sonrası hastane yönetiminden doktorlara uyarı gittiği yine gelen bilgiler arasında. 
Başhekimlik; anabilim dalı başkanlarına yazı göndererek ve arayarak, doktorlara yapılması gereken ödemenin yapılmaması ve bir yılı aşkındır maddi skıntılar bahane edilerek kesintilere gidilmesi sebebiyle pazartesi günü yapılacak olan iş yavaşlatma olayından haberdar olduklarını böyle bir durumda hocalar dahil katılan herkese soruşturma açılacağı bilgisi verildi.
 
NE OLMUŞTU?

İstanbul Tıp Fakültesi doktorları birkaç aydır maaşlarının eksik ödenmesini gerekçe göstererek iş yavaşlatacaklarını duyurmuşlardı.
 
"PARA YOK"

Aynı kaynaklardan edinilen bilgiye göre daha önce Türk Tabipler Birliği ve sendikalar rektörlük ve saymanlıkla görüşmelerine rağmen saymanlıktan "herhangi bir para yok, yapabileceğimiz bir şey yok" cevabını aldılar.

NÖBET PARALARI ÖDENMİYOR

Doktorların maaşlarının eksik ödenmesinin yanında nöbet paralarını da alamadıkları da iddialar arasındaydı.

Kaynak: http://www.cafesiyaset.com.tr/istanbul-tip-fakultesi-is-yavaslatma-karari-aldi_536807.html
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.