'İstiklal Marşı'nı Türk topraklarında yasaklamaya çalışanlar vatansızdır'

'İstiklal Marşı'nı Türk topraklarında yasaklamaya çalışanlar vatansızdır'

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ndeki kep atma töreninde İstiklal Marşı'nın, siyasi içerik taşıdığı gerekçesiyle programdan kaldırılmasına tepki gösteren öğrencilere üniversite yönetimi tarafından disiplin cezası verildiği ortaya çıktı.

Konuya ilişkin Twitter hesabından açıklamada bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, “İstiklal Marşı okunmalı diye tepki gösteren üniversite öğrencilerine Kırıkkale Üniversitesi disiplin cezası vermiş. Cezalandırılması gerekenler şerefli gençler değil, İstiklal Marşı'nı yasaklayan vatansızlardır” ifadelerini kullandı.

BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Özdağ, dün konuyla ilgili basın açıklaması yaptı:

"21 Haziran 2019 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezuniyet töreninde, İstiklal Marşı'nın siyasi olduğu gerekçesiyle dekanlık tarafından okunmasının yasaklandığını öğrenen 2 vatansever genç, mezuniyet töreni esnasında kürsüye çıkarak olayı protesto etmiş ve olay bu sayede basına yansımıştır.

Öncelikle bilinmesini isterim ki, İstiklal Marşı bu milletin bedel ödeyerek ve kan dökerek Türk milletinin istikbalini belgeler nitelikte Kurtuluş Savaşı neticesinde yazmış olduğu bir marştır ve Türk bayrağının dalgalandığı her yerde bu marşa saygı duymak bir zorunluluktur.

Maaşını İstiklal Savaşı sonrasında kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti'nden alan, bağımsız Türk topraklarında Türk gençlerine eğitim verme ve ülkemizin güzide bir üniversitesinde yöneticilik yapma şerefine nail olanların İstiklal Marşı'nı siyasi addetmeleri en hafif tabiriyle alçaklıktır.

Maalesef bugün, olayı protesto eden gençlerimizin soruşturmaya muhatap olup 1 ay süreyle okullarından uzaklaştırma cezası aldıklarını öğrendim.

Cezalandırılması gerekenler İstiklal Marşı okunmalı diye tepki gösteren şerefli gençler değil, İstiklal Marşı'nı Türk topraklarında yasaklamaya çalışan vatansızlardır.
Tepki gösterip olayın duyulmasını sağlayan vatansever gençlerimizi alınlarından öpüyorum.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
 

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.