İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin'den 'Suriyeli' isyanı

İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin'den 'Suriyeli' isyanı
Hükümete yakın medya organlarının 'Barış sağlansın ve Suriyeliler yurtlarına dönsün' çağrısında bulunan isimleri hedef gösterme çabaları ve algı operasyonları devam ederken, İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin'den duruma çok sert tepki geldi.

'ORADAN KONUŞMAK KOLAY!'

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'İnsani geri dönüşten' bahsettiklerinin altını çizen Çirkin, Suriyelilerle ilgili ters algı oluşturmaya çalışan gazetecileri Hatay'a davet etti.
 
Çirkin, şu paylaşımda bulundu:

"Bazı aklı evveller Suriyeli sığınmacılara 'yurtlarına dönmeli' deyince sanki kamyona doldurup sınıra dökün demişiz gibi davranıyorlar. Oysa biz insani bir geri dönüşten bahsediyoruz. Biz Hataylıyız gelin halimizi görün. Oralardan konuşmak kolay. Haddinizi bilin azıcık haddinizi!!"

ÖZDAĞ'DAN DESTEK

Şefik Çirkin'in sözlerine İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ'dan da destek geldi.

Sosyal medya hesbaından iktidar partisine çağrıda bulunan Özdağ, "İYİ Parti Hatay il başkanı Şefik Çirkin Hataylıların talebini dile getiriyor. Suriyelilerin evlerine, yurtlarına dönmelerinin şartlarını AKP oluşturmak zorunda" ifadelerini kullandı.

ekran-alintisi-039.png
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Halil Sanbur1 hafta önce
suriyeliler savaş bittiğinde vatanlarına dönsün demek ırkçılık değil antiemperyalizmdir! savaş bittiğinde göndermeyelim diyenlerin ya burada onların sebep olduğu sorunlara ihtiyacı vardır ya da suriye'de boşalttıkları yerlere! ya da her ikisine birden!