İYİ Parti Kartal'da enkaz alanını inceledi

İYİ Parti Kartal'da enkaz alanını inceledi
Kartal'da çöken binada bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada hayatını kaybedenlerin sayısı 15 olarak açıklanırken, bölgedeki çalışmalar devam ediyor.

Öte yandan İYİ Parti İstanbul Milletvekilleri Hayrettin Nuhoğlu, Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas ve İYİ Parti İstanbul İl teşkilatının yer aldığı bir grup, facianın yaşandığı bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Ziyaretin ardından Hayrettin Nuhoğlu Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

"Kartalda çöken bina enkazında inceleme yaptık. Yakınlarını kaybeden aileleri ziyaret ederek başsağlığı diledik. Yaralılar için şifa dileklerimizi ilettik. Enkaz altında yakınları olanlara sabır diledik ve sağ çıkmaları için dua ettik. Durum vicdanları sızlatıyor.

Enkazdaki çalışmaları izledik. Çok ağır ve yetersiz, yetkili kimse yok. Aşırı sayıda iş makinası ve itfaiye aracı amaçsız şekilde bekletiliyor. Yayın yasağı niçin alındı? Vali AKP ilçe başkanı gibi davranıyor. Gelen bakanlara şov yaptırmayı görev edinmiş. Şiddetle kınıyorum.

Kartalda ve İstanbul'un diğer ilçelerinde çökebilecek binlerce bina olduğunu söylüyorum. Çökme ve göçük gibi olayları incelemek için verdiğimiz araştırma önergesi TBMM'de reddedildi. AKP'nin yönetme anlayışında Mühendis Odaları ve Üniversiteler yoktur.

İmar barışının kentsel dönüşümle ilgisi yoktur. İçinde yaşayanlara mezar olması muhtemel binalardan para toplamak amacıyla çıkartılan yasa ihanetten ibarettir. Bu yanlışlıklar AKP yönetiminde devam eder. Çare 31 martta AKP'ye oy vermemektir. Hükümete ders vermek şarttır."
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.