İYİ Toplum Gönülleri Heidelberg'de '19 Mayıs' coşkusu

İYİ Toplum Gönülleri Heidelberg'de '19 Mayıs' coşkusu
ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve bu duruma karşı çıkan Filistinlilerin İsrail askerlerince katledilmesinden dolayı ve ayrıca milli mücadelenin ve tüm şehitlerimizi anmak için saygı duruşunda bulunulan etkinlikte daha sonra İstiklal marşımız büyük bir şevk ile okundu.Dr. Hüseyin Köksal iftara katılan konuklara bir konuşma yaptı. Cumhuriyetin milli mücadele seferberliği ile nasıl kazanıldığına dikkat çeken Köksal, “Atalarımızın fedakarlığı bize bir sorumluk yüklediğini ve bunun gereğini Atatürkün gençliğe hitabesinde belirttiği gibi ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” dedi. İslam Tarihinden itibaren 19 Mayıs 1919 tarihine kadar ki süreci anlatan Barışkan Erduman bey, ise 19 Mayıs'ın Türkiye Cumhuriyetinde ki önemini vurgu yaptı

S. Alp'in okuduğu Ezan ve dua eşliğinde oruçlar açıldı. Kendisi daha sonra Ramazanın maneviyatına değindi .Konferansa İYİ Toplum Gönüllülerin üst düzey kadroları da katıldı.

Konya Milletvekili Adayı ve İYİ Toplum Gönüllüleri Almanya sorumlusu Hulusi Koçak Türkiye'nin güncel siyasi durumunu anlatarak, hızla büyüyen İYİ Partinin çalışmalarını anlattı. Stuttgart bölgesi sorumlusu, Ahmet Doğan, Recep Çalışkan, Frankfurt bölgesi sorumlusu, Sait Özcan ve İYİ Toplum Gönüllülerin bayrağını Mannheim/Ludwigshafen'de dalgalandıran Derviş Kahraman ve Remziye Levent'te katıldı.

Kapanış konuşmasında aktif olarak İYİ toplum gönüllere katılmak isteyenlere çağrı yapan Dr. Hüseyin Köksal, Özellikle seçim güvenliği için müşahit olmak isteyen konuklara seslendi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.