Kanal Biz kapandı

Kanal Biz kapandı

Ümraniye soruşturması kapsamında bir yıl önce tutuklanan gazeteci Tuncay Özkan’ın sahip olduğu BİZ TV bugün öğle saatleri itibariyle yayınlarına son verdi. Çalışanlara bundan böyle sadece bant yayını yapılacağı bilgisi verildi.

 

Kanal Türk televizyonunu sattıktan sonra BİZ TV’yi kuran Tuncay Özkan’ın cezaevine girmesinden sonra televizyonu da zor günler geçirmeye başladı. Televizyon merkezini kısa süre önce Ankara’ya taşıyan BİZ TV yönetimi Digitürk’ten de para ödeyemediği için ayrılmıştı.

 

Sadece uydu yayını kalan televizyonda dün de tüm çalışanlara televizyonun artık kapandığı bilgisi verildi. 20 çalışandan sadece 3’ü dışında diğerlerine artık gelmemeleri söylendi. Çalışanlar binayı gözyaşları içinde terk ettiler.

 

Ankara temsilcisi İsmail Dükel televizyonun bundan sonra vizyonu ve fonksiyonunu yerine getiremeyeceğini ve haberlerin yayınlanamayacağını ve kendisinin de diğer arkadaşlarıyla birlikte iş aramaya başladığını bildirdi.

 

(Saygı Öztürk-Hürriyet)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.