Kenan Kuru: Eğitimle Fethetmenin Sağlanması

Kenan Kuru: Eğitimle Fethetmenin Sağlanması
Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru yaptığı açıklamalarla, Eğitim ve öğretimin Millet hayatındaki yerine, önemine dikkatleri çekerek, “konferanslar ve panellerle geleceğe katkı koymaktadır.” Ülküsüyle, Türk Milli eğitiminin dünya ile yarışabilen anlayışı olmalıdır. Bu Ülkü, Türk gençlerinde zorunluluk halini almıştır. Öğrencilerin not ortalaması olarak görülen başarısını TÜRKAV adına kabul etmek mümkün olmadığını buradan ifade ediyorum.  Sadece yarışmak ve başarmak gibi duygularla oyalanan bir neslin gerçek anlamda idealine, şeklen varabileceği unutulmamalıdır. Türkler tarih boyunca eğitimin bünyesinde yaşamış ve başarının hâkimi olmuşlardır. Bu hâkimiyet geleceği emanet edeceğimiz çocukların başarısında görülmelidir.” dedi.
 
 “TÜRKAV’lı, milletin hizmetinde olan Kamu Çalışanları olarak,  Eğitim - öğretim yılının ikinci yarısının başlaması nedeniyle, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve ailelerini bir bütün olarak değerlendirerek kutluyoruz.” diyerek sözlerini sürdüren TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:
 
“Medeniyetin en üst noktasına eğitimle çıkılan yüzyılda, insan ve millet için her değerlendirme önemli hale gelmiştir. Milletler birbirleriyle çarpışırken, kapalı kalan milli refleksleri eğitimle görmemek, eğitim ve öğretime gölge düşürmek isteyen soyu bozukların iştahını kabartacaktır. 

Bilgisizlik ve art niyetli olan soyu bozukların amacına ulaşmamaları için eğitim ve öğretim önem taşımaktadır.  Daha çok eğitim, daha çok eğitime yapılacak yatırım!  İyilerin kötü, kötülerin iyi olarak ortaya sunulmaya çalışılmasına çaba sarf eden dünyada, eğitimle, Enternasyonal fikirlerle dünyaya hâkim olabilmek için alabildiğince çalışma gösterilmiyor mu?

 Bilim ve teknoloji ile oluşturulan vasıtalar sayesinde dünya devletleri birbirleriyle yarışmak imkânı bulmuştur.”
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.