KKTC'de mühimmat deposunda patlama

KKTC'de mühimmat deposunda patlama
Girne'ye bağlı Çatalköy'de bulunan askeri mühimmat deposunda patlama meydana geldi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Girne şehrinde Çatalköy bölgesinde askeri bölgesinde sebebi henüz bilinmeyen patlamalar meydana geldi. Askeri bölge yakınındaki 5 yıldızlı bir otelin boşaltıldığı öğrenildi..

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Facebook'tan yaptığı paylaşımda, cephanelikte çıkan yangının devam ettiğini belirterek, "Şu anda içten içe patlamalarla devam ediyor" dedi.
Patlamalardan sonra çevreye şarapnel parçalarının savrulduğunu ve bu nedenle bölgeye girişlerin kapatılarak güvenli bir alan yaratıldığını bildiren Özersay, tedbir olarak elektriklerin de kesildiğini açıkladı. 

Özersay, ilk belirlemeye göre can kaybı olmadığını, ilk patlamanın şiddetiyle bölgedeki bazı binaların camlarının kırıldığını ve bu nedenle kırılan cam parçalarından dolayı yaralananların olduğu bildirdi. Yaralananlara bölgede bulunan ilk yardım ekiplerinin ambulanslarla müdahalede ettiğini aktaran Özersay, Arapköy'de yaşayan vatandaşların tedbir amacıyla tahliye edildiğini söyledi. Özersay, "Şu an itibariyle etrafa yayılan bir yangın yoktur" ifadelerini kullandı.
Özersay patlamanın nedeni hakkında, "Patlama öncesi cephanelik yakınında bir yangın çıktığı belirtiliyor, çevredeki kamera görüntüleri incelenerek yetkililer olayın nedenini kesinleştirecektir, şu anda bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil" dedi. 


Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Girne'de bulunan Mühimmat Bölük Komutanlığı'na ait bir mühimmat deposunda saat 01.30'da henüz tespit edilemeyen nedenle patlama meydana geldiği aktarıldı. "Patlama sonrası çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı olayla ilgili gerekli tüm tedbirler alınmış ve oluşturulan inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.