Kocamaz için adaylıktan çekilen Demokrat Partili konuştu

Kocamaz için adaylıktan çekilen Demokrat Partili konuştu

Habertürk’ten Alper Uruş ve Beycan Üçkardeş’in haberine göre, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP’den aday gösterilmemesi üzerine partisinden istifa ederek İYİ Parti’ye geçmişti. Seçim evrakları Mersin İl Seçim Kurulu’na geç teslim edildiği için İYİ Parti’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olamayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Demokrat Parti’nin (DP) adayı olduğu kesinleşti. DP Mersin İl Başkanı Tural Kadızade, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, “Şu an itibariyle Burhanettin Kocamaz, Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayımızdır” dedi.

“PARTİNİN KARARINA SAYGI DUYDUM”

Mezitli İlçesi’nde emlak işiyle uğraşan 36 yaşındaki İvenç, “Burhanettin bey, Mersin’e yıllardır hizmet ediyor. Partinin bu yönde bir talebi oldu. Ben de partim ve memleketim adına verilen karara saygı duyarak adaylıktan çekildim. Sonuçta aynı siyasi partide, aynı çatı altında ülkemiz için mücadele edeceğiz. Çekilmekte tereddüt etmedim” dedi.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.