KOSGEB Türk yatırımcıya değil Suriyelilere destek oluyor!

KOSGEB Türk yatırımcıya değil Suriyelilere destek oluyor!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Suriyeli işletmecilere destek vereceğini açıkladı. 

KOSGEB'in resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Geçici Koruma Sağlanan Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İşletmelerin ve Girişimciliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında değerlendirmeye alınan başvurular 2 – 5 Aralık 2019 tarihlerinde başvuru dosyaları üzerinden ve başvuru sahipleri ile yüz yüze görüşmeler ile değerlendirilmiştir.

Değerlendirme neticesinde 50 ve üzeri puan alan 28 başvurudan 26’sının desteklenmesine karar verilmiştir. 2 başvuru ise yedek olarak belirlenmiştir. Bu değerlendirme proje bütçe imkanları dahilinde yapılmış olup desteklenmesine karar verilenlerden süresi içinde müracaat etmeyen olması durumunda yedeklerden puanına göre davet edilecektir.

Desteklenmesine karar verilen ve yedek olarak belirlenen başvurulara ilişkin liste aşağıdadır. Listedeki isimler aldıkları puana göre değil alfabetik olarak sıralanmıştır" 

KOSGEB'in Suriyeli işletmecilere vereceği destekle ilgili konuşan İYİ Parti İBB Grup Sekreteri Ali Kıdık, "Alın görün. Hala Türk yatırımcıya destek olunuyor demeyin" ifadelerini kullandı.

k1.PNGk2.PNGk3.PNGk4.PNG

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.