Krizin başından beri Türkiye'de 415 bin Suriyeli bebek doğdu

Krizin başından beri Türkiye'de 415 bin Suriyeli bebek doğdu
Akdeniz PA'nın ‘Nüfus Hareketleri ile Güvenlik Arasındaki İlişki’ konulu toplantının 2. oturumu, ‘Türkiye'nin mülteci ve sığınma politikası: Genel Bir Değerlendirme’ başlığı altında yapıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, Suriye'de Türkiye olmadan çözümün mümkün olmadığını, Türkiye'nin Suriye'de çok önemli, değerli sorumluluğu bulunduğunu anlattı.

‘AVRUPA'NIN GÜVENLİĞİ BUGÜN TÜRKİYE'DEN BAŞLIYOR’

Özşavlı, Türkiye'nin dünya barışı için çalıştığına işaret ederek, Türkiye'nin sınırları güvenli olursa Batı'nın da sınırlarının güvenli olacağını belirtti.

Avrupa'nın güvenliği için Türkiye'nin hayati öneme sahip olduğunu ifade eden Özşavlı, Türkiye'nin bir köprü görevi gördüğünü, Avrupa'nın güvenliği için Türkiye'nin AB'ye tam üyeliğinin önem taşıdığını kaydetti. Özşavlı, "Avrupa'nın güvenliği bugün Türkiye'den başlıyor" dedi.

‘MÜLTECİ SAYISI, 4.9 MİLYONA ULAŞTI’

Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, 2017'de Türkiye'de yaklaşık 4.2 milyon yabancı sayısının 2018'de 4.7 milyona, şu anda ise 4.9 milyona ulaştığını belirterek, Türkiye'nin transit bir ülke olmasının yanı sıra siyasi istikrar ve ekonomik gelişmeler nedeniyle hedef ülke durumuna geldiğini anlattı.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.