Lütfü Türkkan'dan Haydarpaşa ve Sirkeci tepkisi

Lütfü Türkkan'dan Haydarpaşa ve Sirkeci tepkisi
İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TCDD'nin tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci Garı'nın atıl depo sahaları bölgesini kiralamak için açtığı ihalede İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni (İBB) elemesiyle ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

Bu hamlenin toplumda infial yaratacağına dikkat çeken Türkkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Haydarpaşa ve Sirkeci Garı’nı bugün bir usül bulup, adınıza tescil ettirmeniz mümkün. Ama bu toplumda infial yarattığı gibi, size olan öfkenin de artmasından başka bir işe yaramaz. Zira gün gelir yine bugün yaptığınız gibi bir usül bulunup geri alınır. Size nefret kalır, o kadar."

 

İMAMOĞLU DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'da TCDD'nin kararına tepki göstermiş ve “Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştirakleri hukuksuzca elendi. Hem mahkemeye taşıyacağız hem de suç duyurusunda bulunacağız” şeklinde konuşmuştu.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.