Lütfü Türkkan'ın Meclis'e taşıdığı RES'e mahkeme kararı

Lütfü Türkkan'ın Meclis'e taşıdığı RES'e mahkeme kararı
Gölcüklülerin yoğun tepkisini çeken Rüzgar Enerji Santralleri (RES) davasında karar açıklandı. Mahkeme Gölcük’e Rüzgar Enerji Santrali kurulamayacağı yönünde karar verdi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada konuyu daha önce Meclis’e taşıdığını hatırlattı.

Türkkan, Mahkeme’de çıkan kararın, verilen mücadelenin haklılığını ortaya koyduğunu söyledi ve şöyle devam etti:

“Kocaeli Gölcük'te geçtiğimiz yıl Samanlı Dağları'na kurulması planlanan ve Gölcüklülerin yoğun tepkisini çeken rüzgâr enerjisi santralleri davasında karar açıklandı, mahkeme Gölcük'e rüzgâr enerjisi santrali kurulmayacağına dair karar verdi. Daha önce ben bu soruyu Sayın Enerji Bakanına tevdi ettiğimde Enerji Bakanı cevap vermek yerine topu Çevre Bakanlığına atmıştı.  Görülen şu ki mahkemeden çıkan karar orada yaşayan köylülerimizin ve bizim haklılığımızı ortaya koydu. Karar temyize açık olsa da bundan sonraki süreci de izlemeye devam edeceğiz. Gölcük'teki o bölgede güzel havanın, tabiatımızın bozulmasına dün karşı durduğumuz gibi yarınlarda da karşı durmaya devam edeceğiz.”
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.