Malazgirt kutlamaları artık Muş Merkez'de de yapılacak

Malazgirt kutlamaları artık Muş Merkez'de de yapılacak

Malazgirt kutlamaları artık Muş merkezde de kutlanacak. Belediye Başkanı Necmettin Dede, kutlamaların il merkezinde de yapılacağını ifade etti.

 

Her yıl Malazgirt Meydan Muharebesinin meydana geldiği alanda törenler ile kutlanan zaferin coşkusu artık ilçeden çıkıp il merkezi saracak. İlçede yapılan bir günlük törenlerle kutlanan büyük zaferi Muş Belediyesi’nde yapacağı organizasyonla ilde coşkulu bir şekilde kutlamaya hazırlanıyor. Malazgirt Zaferinin Muş ilini ilgilendirdiğini belirten Belediye Başkanı Necmettin Dede geçtiğimiz günlerde de Karayolları Kavşağında dev bir Alparslan Heykelini de dikmişti. Dikilen bu heykelin ardından sıranın kutlamalara geldiğini söyleyen Dede büyük hazırlık içerisinde.

 

ZAFERİ MERKEZDE DE KUTLAYACAĞIZ

 

Alparslan Heykelinin Karayolları Kavşağına dikilmesinden sonra tepki çektiğini belirten Belediye Başkanı Necmettin Dede “bir çok kişi bana isimsiz mektup yazarak heykeli kaldırmamı istedi. Bana ağza alınmayacak kelimelerde mektup yazıp küfürler ettiler. Bu beni korkutmadı. Neden korkutsun ki. Türklere Anadolu’nun kapısını açan büyük ordunun büyük komutanının heykelinin ilimizde dikilmesi bizim için bir şereftir. Bu nedenle bu şerefi daha büyük bir coşkuya çevirmek istiyoruz. Malazgirt Muş’un bir ilçesidir. Bu kutlamalar ilçede yapıldığı gibi il merkezde de yapılmalıdır” diye konuştu.

 

BÜYÜK BİR ORGANİZASYON YAPILACAK

 

Belediye Başkanı Necmettin Dede “bun burada bir heykel diktim, beklenmedik tepkiler aldım. İstanbul ve diğer illeri Osmanlı İmparatorluğu Padişahlarının heykellerini dikiyor kimse sesini çıkarmıyor. Buda büyük bir zaferdir. Bu zafer olmasaydı Osmanlı olmazdı. Bu nedenle ben burada bu zaferin büyük komutanının heykelini de dikerim, kutlamasını da yaparım. Kutlamalar büyük bir coşku ile yapılacak. Bu büyük zaferin kutlamalarını halkımız ile birlikte herkese duyuracağız” diye konuştu.

(30 Nisan Gazetesi)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.