Mansur Yavaş'tan evsiz kalan aileye yardım

Mansur Yavaş'tan evsiz kalan aileye yardım

Kirasını ödeyemediği için evden çıkarılan 2 çocuklu Karakaya ailesine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yardım etti. Yavaş’ın talimatıyla aile bir eve yerleştirilecek ve ihtiyaçları karşılanacak.

Yeniçağ’dan Berkay Bigeç’in haberine göre, Ankara’nın Altındağ ilçesinde yaşayan Karakaya ailesi maddi sıkıntılar nedeniyle kiralarını ödeyemediler ve sahibi tarafından evden çıkarıldılar.

Kâğıt toplayarak ailesinin geçimini sağlayan iki çocuk babası Muhsin Karakaya, iş bulamadığı gerekçesiyle ekonomik sıkıntı yaşadılar. Eşyalarıyla sokakta kalan 2 çocuklu aile, aynı mahallede bir pazar yerinde kendilerine çadır kurdu. Çevreden topladıkları odunları yakarak ısınmaya çalışan ailenin küçük oğlu Çağrı (6) soğuktan dolayı rahatsızlanmıştı.

“GECELERİ SOĞUK OLUYOR”

Evlerinden çıkarıldıktan sonra eşyalarıyla birlikte gidecek yerleri olmadığını söyleyen iki çocuk annesi Öznur Karakaya, “Burada kaldık. Geceleri soğuk oluyor. Dışarıdan farksız, yaktığımız ateş bizi ısıtmıyor” diye konuşmuştu.

MANSUR YAVAŞ’TAN KARAKAYA AİLESİNE DESTEK GELDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan Karakaya ailesine destek geldi. Büyükşehir Belediyesi kaynaklarının aktardığı bilgilere göre Yavaş, gerekli talimatları verdi. Aile önce bir eve yerleştirilecek ve acil ihtiyaçları karşılanacak. Daha sonra işe baba Muhsin Karakaya’ya bir iş bulunacak.


 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.