MEB açıkladı...

MEB açıkladı...

MEB yeni eğitim öğretim yılı içerisinde ara tatil uygulamasını devreye soktu. Kasım tatili olarak da adlandırılan ilk ara tatil için sayılı günler kaldı. 

İlk ara tatil ile önümüzdeki günlerde milyonlarca öğrenci eğitim öğretime 1 hafta ara verecek. Hafta sonu tatillerinin de eklenmesiyle birlikte öğrenciler toplamda 9 gün tatil yapmış olacaklar.

MEB yeni eğitim öğretim takvimi içerisinde öğrencilerin yaz tatili dönüşünde okula uyum sorunu yaşamaması ve daha sık aralıklarla tatil yapabilmesi için böyle bir uygulama başlattı.

Yaz tatilinden alınan 2 hafta 1. dönem ve 2. döneme eklenmiş ve öğrenciler bu sayede yılda toplamda 4 kez tatil yapma fırsatı bulmuştu. Tatillerden ilki olan Kasım ara tatili ise önümüzdeki günlerde yapılacak.

Peki İlk ara tatil ne zaman?

MEB’in eğitim öğretim takvimi içerisinde aktardığı bilgilere göre ara tatil 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında olacak. Öğrenciler hafta sonu tatillerinin de araya girmesiyle birlikte 16 Kasım Kasım 2019 Cumartesi gününden başlayarak 25 Kasım 2019 Pazartesi gününe kadar tatil yapmış olacaklar. Yani 2019 Kasım ayında öğrenciler 9 günlük bir ara tatil yapacaklar.

Yılın geri kalanında uygulanacak olan takvimdeki tatiller ise şöyle;

  • Yarıyıl Tatili:20-31 Ocak 2019
  • 2. Ara Tatil: 6-10 Nisan 2019
  • Kapanış:19 Haziran 2019

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.