MEB’den ATV’ye reyting desteği

MEB’den ATV’ye reyting desteği
Evrensel’den Eylem Nazlıer’in haberine göre Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Pendik Süreyya Paşa ve Kartal Şehit Şükrü Bayrakçı ilkokullarına bir yazı gönderdi.

Yazıda öğrencilerden Hatipoğlu’nun ATV’deki ‘Sorularınızı Cevaplıyor’ isimli programına bağlanıp soru sormaları talep edildi.Yazıda şöyle dendi: “ATV ekranlarında yayınlanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ‘Sorularınızı Cevaplıyor’ adlı programda Resmi/Özel okullarla canlı bağlantı kurup öğrencilerin din ve islam üzerine sorularını canlı yayında cevaplama isteği ile ilgili İlgi (a) sayılı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yazısı ile ilgi (b) sayılı e-posta ve ilgi (c) sayılı Valilik Oluru ekte gönderilmiştir. Bilgi ve gereğini rica ederim.”

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu talebinin ATV’den gelen istek üzerine olduğu anlaşılıyor.

Eğitim Sen 5 Nolu Şube Başkanı Ata Esen şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gericiliğin yaygınlaştırması gibi bir özel çaba var. Özel bir televizyon kanalında dini program yapan birinin programına öğrencilerin bağlanıp soru sorması için seferberlik ilan ediliyor. Devletin resmi kurumu buna alet ediliyor. Bundan acı ve vahim bir şey olamaz. Eğitim Sen olarak geçmişte yaptığımız gibi bugünde bunların karşısında olacağız.”
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.