Meclis'teki kadın personele 'hat göstermeyen kıyafet' uyarısı

Meclis'teki kadın personele 'hat göstermeyen kıyafet' uyarısı
BirGün gazetesinden Hüseyin Şimşek'in aktardığı habere göre, geçen hafta Meclis'te görevli bazı personele TBMM İdaresi tarafından 'sözlü uyarı' yapıldı. Yüzlerce çalışanın giydiği kıyafetlerin 'olması gerekenden daha dar' olduğunu belirten yetkililer, bu kıyafetlerin daha bol olmasını istedi.

BirGün’e konuşan kadın bir Meclis personelin, "Bize verdikleri pantolonlar çok bol oluyor. Giydiğimizde üzerimizde durmuyor. Bu nedenle bazı arkadaşlarımız pantolonları daraltıyor. Bundan rahatsız olmuşlar. Özellikle basen bölgemizin belli olmamasını istediler” dediği öğrenildi. 

İsminin açıklanmasını istemeyen bir diğer Meclis personelinin ise, "Şu an bel hizasında biten yeleklerin daha da uzun olacağını, basen bölgemizi tamamen kapatacağını söylediler. Aklımıza gelen nedenden ötürü böyle bir değişikliğe imza attıklarına inanmak istemiyoruz” ifadelerini kullandığı aktarıldı. 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, iddialarla ilgili yazılı soru önergesi hazırladı. Antmen, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanıtlamasını istediği önergede, böyle bir hazırlığın gerçekten yapılıp yapılmadığını sordu.

Antmen önergesinde, "İddialar doğru ise bu çok vahim. Ekonomide yaşanan kötü gidişatın ardından vatandaşların önceliği işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluk. İktidarın ise farklı dertleri var anlaşılan. TBMM yönetiminin kadın çalışanların vücut hatlarını belli etmeyen giysiler diktirdiği iddialarının doğru olmamasını umut ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Antmen, “Eğer gerçekten böyle bir hazırlık varsa bunun nedeni nedir ve talep kimden gelmiştir?" diye sordu.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.