Mehmet Acet: Ordu yeniden Kemalizm kontrolüne giriyor

Mehmet Acet: Ordu yeniden Kemalizm kontrolüne giriyor
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 29 Ekim ve 10 Kasım anmalarında Atatürk’e yönelik olumlu mesajlar verdi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Atatürk’ü anma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mustafa Kemal Atatürk’e ve ailesine son dönemde yapılan hakaretlere sert çıkarak “Eleştirmek başkadır. Hakkı teslim etmek başkadır. Bizim saygı sınırları içindeki eleştirilere diyecek bir sözümüz yoktur. Bununla birlikte, Atatürk’ün ailesini de hedef alacak şekilde ve hakaretamiz bir ortaya konan ifadeleri doğru bulmadığımızı da özellikle belirtmek istiyorum” ifadelerini kullanması dikkat çekmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamaları ve AKP’lilerin Anıtkabir ziyaretinin ardından “AKP’de Atatürk açılımı” tartışması başladı.

“ATATÜRK TARTIŞMALARIYLA BİR ZAMANLAR HÜKMETTİKLERİ…”

AKP’deki Atatürk tartışması sürerken Hükümete yakın Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Mehmet Acet, “Ordu, yeniden Kemalistlerin kontrolüne mi giriyor?” sorusuyla tepkisini dile getirdi.

Mehmet Acet, “Yine mi Kemalistler, hayır, yapma John!” başlıklı bugünkü yazısında, 2009 yılı başında Ergenekon ve Balyoz kumpaslarıyla tasfiye edilen isimlerin yerine FETÖ’cülerin geldiğini hatırlattı. “Ordu içinde ‘İçimizdeki FETÖ’cüler temizlensin, sonra TSK bize kalsın’ ajandasıyla hareket eden bir damar olduğundan daha önce bir başka yazıda da söz etmiştim” diyen Mehmet Acet, “Kemalist/ulusalcı çevreler TSK’nın 2010 öncesi sahip olduğu ‘rejim bekçiliği’ rolüne geri dönmesi için çaba harcıyor” iddiasını ortaya attı.

Mehmet Acet, bugünkü Atatürk tartışmasını işaret ederek “FETÖ’nün yerine kim geliyor? Kemalistler, Atatürk tartışmalarıyla bir zamanlar hükmettikleri eski mevzilere dönmeye mi çalışıyorlar? Bunlar ülkenin geleceğini ilgilendiren hayat-memat soruları. Fırsat verileceğini sanmam ama yine de dikkati elden bırakmamak lazım” sözleriyle AKP’ye “uyarıda” bulundu.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.