MHP’li başkana 450 bin liralık makam otosu

MHP’li başkana 450 bin liralık makam otosu
Tokat'ın Erbaa ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl'ün yaklaşık 450 bin TL değerindeki yeni makam aracı tepki çekti. Tepkiler üzerine makam aracını bir iş adamının hibe ettiğini açıklayan MHP'li başkan, yeni makam aracı için bir de kurban kesti. İlçe halkı, başkana makam arabasını hangi iş adamının neden verdiğini merak ediyor.31 Mart yerel seçimlerinden sonra Tokat’ın Erbaa Belediyesi'ni AKP’li Hüseyin Yıldırım’dan 111 milyon 397 bin 766 lira borçla devralan ve sık sık tasarruf açıklamaları yapan MHP’li Başkan Ertuğrul Karagöl, yaklaşık 450 TL değerindeki yeni makam aracıyla yeniden gündeme geldi.
 
Sözcü'de yer alan habere göre, belediyenin kiralık makam aracını iade ederek kendi arabasını kullanacağını söyleyerek ilçe halkının gönlünü kazanan başkan Karagöl’ün, 450 bin TL değerindeki makam aracı alması büyük tepki çekti.Belediyenin borç batağında olduğunu ve tasarruf yaptığını dile getiren ilçe halkı, makam aracı alınmasını eleştirdi.
 
Tepkiler üzerine Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, belediyenin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Niyet hayır, akıbet hayır… Erbaa Belediyemize hayırsever bir iş insanı tarafından hibe edilen aracımızın kurbanını kestik. Ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi göstermesi sebebi ile bu güzel hayra vesile olan iş insanımıza Erbaalılar adına teşekkür ederiz. Allah razı olsun” diye yazdı.


Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.