MHP lisede aday tanıtım toplantısı düzenledi!

MHP lisede aday  tanıtım toplantısı düzenledi!
Okulun öğrencilerinin kaldığı pansiyonda ve öğrencilerin okulda olduğu sıralarda yapılan aday tanıtım toplantısında, pansiyonun içinde bulunan salona MHP bayrakları ve Devlet Bahçeli posterleri asıldı. Bazı siyasi partiler ve üyeleri toplantı yapacak salon bile bulamazken, Cumhur İttifakı'nın devletin okulunu, devletin imkanlarını bu şekilde kullanmasına tepkiler gecikmedi. 

EĞİTİM SEN’DEN TEPKİ

Birgün'ün haberine göre; bu skandal olay üzerine Eğitim Sen Ayvalık Baş Temsilcisi Halis Çalık, "İlk etapta okulun camına büyük bir Devlet Bahçeli posteri asmışlardı. Öğrenciler tepki gösterince hemen indirdiler. Kaymakamlık onayıyla yapıldığına dair iddialar var ama bunu tam teyit edemedik. Biz Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bilgi edinme amaçlı bir dilekçe vermeyi düşünüyoruz. Dilekçede 'Aday tanıtımının öğrencilerin bulunduğu saatte, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bilgisinde mi yapıldığını yoksa okul yönetiminin kendisinin mi yaptığını öğreneceğiz, eğer okul yönetiminin bilgisi dahilinde yapıldıysa, yönetime karşı soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?' diye dilekçeyle başvurmayı düşünüyoruz" dedi.

"İKİYÜZLÜ DAVRANIYORLAR"

Bu gibi olayların Türkiye'de daha önce de yapıldığını belirten Çalık, "Bizim üyelerimize, kendi özlük haklarıyla ilgili yaptıkları basın açıklamalarında hükûmet aleyhine slogan attı diye 'siyasi parti lehine aleyhine çalışmak'tan ceza veriyorlar. Devletin kurumunu öğrencilerin de bulunduğu saatte siyasi bir partinin hizmetine açmaları da bu yasağın kapsamında olmalı. Bence iktidar ve ortaklarına gelince kamu binasını buraya açan yöneticiler siyasi parti yararına çalışmış oluyorlar. Bu anlamda ikiyüzlü davrandıklarını düşünüyoruz. Bunu da teşhir etmek için elimizden geleni yapacağız" ifadesinde bulundu.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.