O kanun teklifi kabul edildi

O kanun teklifi kabul edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasal düzenlemeyi veto etmesinin ardından, söz konusu madde kanun teklifinden çıkartılarak TBMM’de kabul edildi.    

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  termik santrallerin bacalarına filtre takılmasını 2,5 yıl erteleyen maddeyi veto etmesinin ardından "Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” söz konusu madde kanun teklifinden çıkartıldı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda oy çokluğuyla kabul edildi. Kanun değişikliği, onaylanması için tekrar Cumhurbaşkanlığı'na gönderilecek.

 

"Ülkemizin enerji ihtiyacının karşılanması zarureti, insan sağlığı ve çevrenin korunması amacının önüne geçmemelidir” açıklamasını yapan Erdoğan, söz konusu maddeyi veto etmişti.

 

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, kabul edilen kanunla ilgili kararın "zor” olduğunu söyledi. Bostancı, "Elimizin bir tarafında insanların hayatına, sağlığına, sıhhatine ilişkin hassasiyetler çerçevesinde bir perspektif, diğer tarafında da orada çalışan insanların istikbali, geleceği, Türkiye'nin yerli elektrik üretimi ve nihayetinde borçlar çerçevesinde teşekkül eden bir durum var” açıklamasını yaptı.


 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.